mise 19102020SVETE MISE U OVOM TJEDNU:
Župna crkva: u utorak i četvrtak u 18:30 sati; u subotu u 17 sati.
Strmec: u srijedu u 7:30; u petak u 18:30 sati.

Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:
Č. – Sv. Ivan Pavao II., papa
P. – Sv. Ivan Kapistranski

Sljedeća nedjelja je TRIDESETA NEDJELJA KROZ GODINU.

-KLANJANJE PRED PRESVETIM: u četvrtak u 18 sati.

-LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 35 minuta prije svete mise.

-SUSRET MINISTRANATAu subotu u 12 sati.
Pozivamo dosadašnje ministrante i one koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu.

-PROBE ZBOROVA U ŽUPI:
-ŽUPNI ZBOR (Veliki zbor): četvrtkom u 20 sati.
-DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: subotom u 15:30 sati.
-ZBOR MLADIH: subotom u 16:20 sati.
Ukoliko imate sluha i volite duhovnu glazbu pridružite nam se! Rado primamo nove članove!
Vjeroučenici koji su članovi zbora ili ministrantske zajednice imaju svoju skupinu te ne trebaju polaziti katehetsku skupinu s ostalim vjeroučenicima njihovog razreda (ovo vrijedi za 1., 2., 4., 5., 6 i 7. razrede).

-DODATNI UPIS VJEROUČENIKA 2. i 7. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU I PRIPRAVU ZA PRVU SVETU PRIČEST I SVETU POTVRDU: u četvrtak u 19 sati.
Ovo je dodatni ternim je za one roditelje i vjeroučenike koji nisu prošla dva tjedna bili na upisu. Priprava za sakramente traje dvije godine.
Na susret, upis i katehezu dolazi vjeroučenik i roditelj s ispunjenom prijavnicom.
Mjesto susreta i upisa: župna crkva.

RASPORED ŽUPNE KATEHEZE

KATEHEZA ZA PRVOPRIČESNIKE - TREĆI RAZREDI
MJESTO ODRŽAVANJA: dvorana pastoralnog centra (kraj župne crkve).
3 A ŠKOLA SVETA NEDELJA - u srijedu u 17:15 sati (nastava popodne); u četvrtak u 17:15 (nastava ujutro).
3 B ŠKOLA SVETA NEDELJA – utorkom u 17:15 sati.
MJESTO ODRŽAVANJA - kapela u Strmcu
3 A ŠKOLA STRMEC – subotom u 9 sati.
3 B ŠKOLA STRMEC - subotom u 10 sati.
3 C ŠKOLA STRMEC - subotom u 11 sati.

KRIZMANICI (vjeroučenici 8. razreda)
8 A – srijedom u 18 sati (nastava ujutro) ili 19 sati (nastava popodne).
8 B – četvrtkom u 18 sati (nastava ujutro) ili 19 sati (nastava popodne).
8 C – subotom u 9 sati.
8 D – subotom u 10 sati.
8 E – subotom u 11 sati.

DRUGI RAZREDI
Kateheza po skupinama (razredima) u nedjelju, 25. listopada u 10:10 sati u pastoralnom centru.

KATEHEZA VJEROUČENIKA 7. RAZREDA
Kateheza po skupinama (razredima) u nedjelju, 18. 10. u 10:10 sati u pastoralnom centru. Sljedeća kateheza u četvrtak, 29. 10. u 17:50 sati.

-Vjerski tisak: GK, Mak… – čitajte katolički tisak!

-Započinjemo s KATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu do sljedeće nedjelje.

-U tijeku su ovi radovi u Župi:
-Uređenje okoliša oko župne crkve (u petak i subotu je asfaltirano župno parkiralište za potrebe crkve i župnog ureda ispred pastoralnog centra; posijana je trava i posađena četiri javora i lipa, opločan je trg ispred crkve, radi se šetnjica ispod crkve…).
-Radovi na prvom katu župne kuće (uređuju se još dvije prostorije: električarski radovi, postava parketa, malerski radovi, novi radijatori i radovi na plinskim instalacijama).
-Izrada krova iznad vanjskog oltara kod kapele sv. Roka.

-BDIJENJE MLADIH UOČI SVETKOVINE SVIH SVETIH I PROGRAM „HOLYWIN“: u subotu, 31. listopada u 18 sati. Sv. misa u 17:30 sati.

-SVETKOVINA SVIH SVETIH – u nedjelju, 1. studenoga. Svete mise na otvorenom (ispred pastoralnog centra) u 9 i 11 sati.

U 15 sati sveta misa na svetonedeljskom groblju (u slučaju kišovitog vremena sv. misa će biti u župnoj crkvi).

-SPOMEN SVIH VJERNIKA POKOJNIKA – u ponedjeljak, 2. studenoga. Sveta mise u župnoj crkvi u 17:30 sati.
Sakrement svete ispovijedi u 16:45 sati.
Nakon sv. mise bit će procesija i molitva na groblju za sve vjerne pokojnike čija su tijela na groblju.
Upis spomena pokojnika za molitvu u svetoj misi bit će od 17 sati u sakristiji.