oglasi 270320231. SVETE MISE

U crkvi: utorak u 17:15 sati; u četvrtak korizmena ispovijed u 18:30 sati

U Strmcu: u srijedu u 8 sati; u petak u 19:15 sati.

1.IV. /subota/ Sveta misa u 17 sati u crkvi (ova misa je kao nedjeljna).

2.IV. /nedjelja/ NEDJELJA MUKE GOSPODNNJE – CVJETNICA.

Svete mise u 7:30 h (Strmec); 9 i 11 h (crkva).

2. NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA – 2. IV.

Spomen na Kristov mesijanski ulazak u Jeruzalem vrši se procesijom ili svečanim ulaskom u čemu vjernici sudjeluju klicanjem, noseći grančice palme, masline ili drugo zeleno granje.

Započinje Veliki tjedan.

U 11 sati bit će blagoslov grančica i procesija kod pastoralnog centra.

U misi se navješta Muka Gospodnja.

Prije sv. misa bit će blagoslov grančica.

„Maslinove grančice nade“ moći će se nabaviti ispred crkve, a prikupljeni prilozi idu za potrebe Nadbiskupijskog Caritasa te dječjih zajednica u Župi.

3. KORIZMENO - USKRSNA ISPOVIJED: u četvrtak, 30. III.

U 18 sati u kapeli u Strmcu;

U 18:30 sati ispovijed u župnoj crkvi.

Crkvena zapovijed nas poziva da se svaki vjernik za Uskrs ispovijedi i pričesti.

4. LITURGIJSKA ZAJEDNICA ZA MLADE I ODRASLE: u srijedu u 19:45 sati. Tema: Tema: Liturgija Nedjelje Muke Gospodnje i Svetog vazmenog trodnevlja. Sudjeluju također služitelji Riječi, služitelji Pričesti i ostali župni susradnici i župljani.

5. Prvi susret nakon sudjelovanja u Malom tečaju radosnog kršćanstva – KURSILJO: u utorak u 18 sati.

6. POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA U OVOM TJEDNU: u utorak u crkvi nakon sv. mise koja počinje u 17 sati (križni put u 17:20 sati); u petak u Strmcu u 18:45 sati, sv. misa u 19:15 sati (zbog uskrsnih ispovijedi koje su u ovom tjednu svakog dana u župama dekanata).

7. KRIŽNI PUT PRVOPRIČESNIČKE SKUPINE (vjeroučenika 3. razreda i roditelja): u utorak u 17 sati u crkvi.

8. ŽUPNI URED U OVOM TJEDNU RADI PO DOGOVORU ZBOG ISPOVIJEDI U ŽUPAMA DEKANATA.

9. ŽUPNI CARITAS: možete nabaviti uskrsne aranžmane i jaglace u teglama. Prilog ide za Caritas.

DOBROTVORNA AKCIJA PONUDE KOLAČA: na Cvjetnicu, 2. IV. Tko se želi uključiti u akciju, kolače može donijeti u prostore pastoralnog centra u subotu, 1. 4. od 16:30 do 18 sati.

KORIZMENA AKCIJA ŽUPNOG CARITASA 'ŠIMUN CIRENAC': do 1. IV. U crkvu ili župni ured možete donijeti prehrambene namirnice, higijenske potrepštine ili novčani dar koji će prije Uskrsa biti podijeljeni potrebnim župljanima i obiteljima.

10. ISPOVIJED BOLESNIH I NEMOĆNIH ŽUPLJANA: bolesne i nemoćne koje ste prijavili župnik će posjeti i podijeliti sakramente.

11. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

PRVOPRIČESNICI I KRIZMANICI: subotom prema objavljenom rasporedu po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 2. 4. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – u nedjelju, 26.3. u 10:10 sati.

U utorak u 17 sati u sv. misi i križnom putu sudjeluje prvopričesnička skupina (vjeroučenci 3. razreda u pratnji roditelja).

12. PREDSTAVLJANJE POTVRĐENIKA ŽUPNOJ ZAJEDNICI: u nedjelju, 26. ožujka u 11 sati.

13. KATEKUMENI I ODRASLI PRIPRAVNICI: susret u srijedu u 19 sati.

14. ŽUPNI ZBOR: proba u srijedu u 19 sati.

15. Preminuli u Gospodinu: Dragutin Horvat i Tomislav Vuletić.

16. Vjerski tisak: GK (1,80 EUR), Mak (2,40 EUR), Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

17. Vjeroučenici 4., 5. i 6. razreda su 29. siječnja su dobili župnu vjeronaučnu iskaznicu. Tko još nije, neka preuzme nakon sv. mise.

18. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA ZA ŽUPU: Krešo Golubić, Miljenko Kranjčić i Drago Prahin. Hvala!

19. ČIŠĆENJE ŽUPNE PARCELE NA KOZJAKU: u subotu, 1. IV. od 9 sati. Svi koji želite pomoći u uređenju, javite se župniku za informacije. Akcija se odgađa u slučaju kišovitog ili hladnog vremena.

20. HODOČAŠĆE: SVETA ZEMLJA – IZRAEL, od 24. 4. do 1. 5. 2023. Molimo hodočasnike da izvrše ostatak uplate.

SVETO VAZMENO TRODNEVLJE I USKRS 2023.

VELIKI ČETVRTAK - 18 sati - MISA VEČERE GOSPODNJE

U crkvu ispred oltara možete donijeti svoj dar koji je plod djela ljubavi za potrebne župljane. Getsemanska ura - zajednička pobožnost nakon euharistije do 22 sata.

VELIKI PETAK MUKE GOSPODNJE

18 sati Služba Muke Gospodnje, klanjanje križu i pričest.

Molitva pred Gospodinovim grobom nakon Službe Muke Gospodnje do ponoći. Pozivamo vas da se upišete za sat molitve pred grobom Gospodnjim.

Današnja milostinja ide za Kristov grob, tj. pomoć kršćanima u Svetoj zemlji.

Vjernici su dužni, prema kanonskim propisima, obdržavati post s nemrsom, a preporuča se da se on, kao „vazmeni post“ produži sve do vazmenoga bdijenja, kao znak iščekivanja Uskrsnuća.

VELIKA SUBOTA     - 20 sati -     USKRSNO BDJENJE

Danas se ne slavi Misna žrtva. Crkva uz grob Kristov razmatra njegovu muku i smrt.

Crkva će biti otvorena od 9 sati. Dođite obiteljski ili pojedinačno u crkvu. Vazmeno bdjenje slavi se u 20 sati.

Nakon bdjenja bit će blagoslov uskrsnih jela, potom u prostoru župnog zajedništva Emaus bit će blagovanje blagoslovljenih uskrsnih jela.

-„Velikosubotnji blagoslov jela“: 16 sati – župna crkva (na otvorenom); 16:30 sati – Strmec kod kapele na otvorenom; 17 sati – župna crkva (na otvorenom).

Blagoslov uskrsnih jela bit će nakon vazmenog bdjenja i uskrsnih euharistija.

NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA – USKRS, svetkovina s osminom.

Euharistija u župnoj crkvi: 6:30; 9 i 11 sati.

U Strmcu u 7:40 sati.

Blagoslov uskrsnih jela – nakon uskrsnih sv. misa u 6:30, 7:30 i 9 sati.

U 8:30 sati paljenje uskrsnog krijesa.

U 10 sati u prostoru župnog zajedništva Emaus bit će blagovanje blagoslovljenih uskrsnih jela.

PONEDJELJAK USKRSNE OSMINE - USKRSNI PONEDJELJAK: Euharistija u 7:30 u Strmcu, u 9 u crkvi.

Župne obavijesti od 27. ožujka do 2. travnja 2023. (pdf)