oglasi 211120221. Danas je SVETKOVINA KRISTA KRALJA, 34. NEDJELJA KROZ GODINU

U subotu završava liturgijska godina „C“. PRVOM NEDJELJOM DOŠAŠĆA započinje nova liturgijska godina „A“.

2. SV. MISE o ovom tjednu:

• Crkva: u ponedjeljak u 15:30 sati; u utorak i četvrtak u 18:30 sati; u subotu u 17 sati (Sv. misa u subotu u 17 sati je kao nedjeljna).
  • Strmec: u srijedu u 8 sati; u petak u 18:30 sati.

NEDJELJA, 27. studenoga – PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – sv. mise u 7:30 sati u Strmcu, u 9 i 11 sati u crkvi.

3. Na početku misa u subotu i nedjelju bit će obred blagoslova adventskoga vijenca/panja i obred paljenja svijeća na njemu, te blagoslov adventskih vijenaca i svijeća za vijence u obiteljima.

4. PRODAJA ADVENTSKIH VIJENACA: članovi Župnog caritasa će u subotu i nedjelju ponuditi adventske vijence, a prilog će ići za Župni caritas.

5. TEOLOŠKA TRIBINA ZA MLADE I ODRASLE: u četvrtak u 19 sati.

6. EUHARISTIJSKO KLANJANJE: u četvrtak u 18 sati.

7. UREĐENJE ŽUPNE PARCELE: u subotu. Okupljanje u župnoj kući u 8:40 sati. Dobro došli!

8. JOSIPA LOVASIĆ, kći Vladimira i Jasmine, rođena 1994. godine, s prebivalištem u Lovasići 43, Strmec, ulazi u samostan - Karmel M. B. Bistričke i bl. A. Stepinca. Pratimo ju molitvama.

9. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave i dođu na susret nedjeljom u 10:10 sati. Ministrantska zajednica mijenja katehezu vjeroučenicima drugih i sedmih razreda – ne trebaju dolaziti u katehetsku skupinu.

10. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA ZA ŽUPU: Ivan Janjić, Matej Vrdoljak, Josip Kuliš, Daniel Drenški, Davor Ćorluka, Anka Greiner, Ob. Ćović, Vesna Vlašić. Hvala!

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u Župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

11. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

PRVOPRIČESNICI I KRIZMANICI: subotom prema objavljenom rasporedu po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 27. 11. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – u nedjelju, 20. 11. u 10:10 sati.

Sedmi i osmi razredi - zajednički susreti i programi:

• Koncert ansambla za ranu glazbu Otium: u nedjelju, 27. 11. u 10:20 sati u crkvi.

U nedjelju, 27. studenoga vjeroučenici predaju župnu iskaznicu na uvid.

Pobožnost (pola sata prije svete mise) i sv. misa svagdanima vjeroučenicima je nadoknada za propušteni susret ili sv. misu tijekom prošle godine.

Nedjeljom - sveta misa i susret nakon sv. misa. Vjeroučenici će se nakon sv. misa upisati za sudjelovanje. Na misu pozivamo vjeroučenike u pratnji roditelja.

12. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Poslužite se katoličkim kalendarima: 1-lisni i 12-lisni.

RADOVI U ŽUPI

- Od 29. kolovoza se izvodi druga faza preostalih građevinsko obrtnički radovi -  hitne mjere zaštite i stabilizacije na kulturnom dobru, kapeli Sv. Marije Magdalene u Maloj Gorici.

KONCERT ANSAMBLA ZA RANU GLAZBU OTIUM: u nedjelju, 4. prosinca u 10:20 sati u crkvi. Ulaz je slobodan. Na koncertu također sudjeluju vjeroučenici sedmih i osmih razreda.

Župne obavijesti od 21. do 27. studenog 2022. (pdf)