mise 111020211.GODIŠNJE KLANJANJE U ŽUPI (ŽUPNO KLEČANJE): u utorak, 12. listopada. Svete mise u crkvi u 9 i 18:30 sati.

Naime, 12. listopada je dan kada je Župa Presvetog Trojstva određena za cjelodnevnu molitvu pred Presvetim na nadbiskupijske, župne i osobne nakane. Tim molitvenim trenutkom smo u povezanosti s cijelom Crkvom, sa svim katoličkim vjernicima koji diljem svijeta dijele zajedničko nastojanje u ponovnom otkrivanju, naviještanju i svjedočenju naše vjere.

Dan klanjanja započinje euharistijom u 9 sati i zajedničkom molitvom pred Presvetim oltarskim sakramentom. Dođite i poklonite se Isusu. Crkva će biti otvorena čitav dan. U 17:45  sati počinje zajedničko klanjanje pred Presvetim i molitva za vjeru u našoj župnoj zajednici, obiteljima i članovima naše Župe. Molit ćemo za naše župno zajedništvo, te za duhovnu i materijalnu obnovu naše Župe. Klanjanje završava euharistijom u 18:30 sati. Na zajedničko klanjanje i večernju svetu misu pozivamo župljane i vjeroučenike.

2.Crkva u ovom tjednu slavi:

P. -  Sv. Ivan XXIII., papa

U. -  GODIŠNJE KLANJANJE U NAŠOJ ŽUPI

Č. -  Sv. Kalist

P. - Sv. Terezija Avilska, djevica i crkvena naučiteljica

S. – Sv. Margareta Marija Alacoque, djevica

U nedjelju – 29. nedjelja kroz godinu: 7:30 sati (Strmec); 9 i 11 sati (ispred pastoralnog centra). Sv. misa u subotu u 18 sati bit će kao i nedjeljna.

U nedjelju slavimo DAN ZAHVALE ZA BOŽJA DOBROČINSTVA.

3. ŽUPNA KATEHEZA U OVOM TJEDNU:

-KATEHETSKI SUSRET ZA KRIZMANIKE (8. razredi): u subotu prema rassporedu u skupinama.

-KATEHETSKI SUSRET ZA PRVOPRIČESNIKE (3. razredi): u subotu prema rassporedu u skupinama.

-DRUGI RAZREDI – katehetski susret u nedjelju, 10. listopada u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – katehetski susret u nedjelju, 17. listopada u 10:10 sati.

4. RASPORED ŽUPNE KATEHEZE 2021.-2022.

PRVOPRIČESNICI

TREĆI RAZREDI

MJESTO ODRŽAVANJA: dvorana pastoralnog centra.

3 A ŠKOLA SVETA NEDELJA – skupina SV. MARIJA MAGDALENA – subotom u 14 sati.

3 B ŠKOLA SVETA NEDELJA – skupina PRESVETO TROJSTVO - subotom u 15 sati.

MJESTO ODRŽAVANJA - kapela u Strmcu

3 A ŠKOLA STRMEC – skupina SV. ROK - subotom u 9 sati.

3 B ŠKOLA STRMEC – skupina SV. NIKOLA - subotom u 10 sati.

DRUGI RAZREDI (dvorane pastoralnog centra)

Kateheza po skupinama (razredima) svake druge nedjelje u 10:10 sati.

2 A ŠKOLA SVETA NEDELJA – skupina SVETI ANĐELI ČUVARI

2 A ŠKOLA STRMEC – skupina SVETA MARIJA

2 B ŠKOLA STRMEC – skupina SVETI JOSIP

KRIZMANICI

OSMI RAZREDI (dvorana pastoralnog centra)

8 B – skupina BL. A. STEPINCA - subotom u 8:30 sati.

8 C – skupina SV. LEOPOLD. B. MANDIĆ - subotom u 9:30 sati.

8 D – skupina SV. MARKO KRIŽEVČANIN - subotom u 10:30 sati.

8 E – skupina BL. IVAN MERZ - subotom u 11:30 sati.

SEDMI RAZREDI (dvorane pastoralnog centra)

Kateheza po skupinama (razredima) svake druge nedjelje u 10:10 sati.

7 A skupina EMAUS

7 B - skupina BETLEHEM

7 C – skupina NAZARET

7 D i E - skupina JERUZALEM

5.SUSRET RODITELJA I KRIZMANIKA (vjeroučenici 8. razreda i roditelji): u nedjelju, 10. listopada u 11 sati ispred pastoralnog centra (euharistija, susret i kratki dogovor s roditeljima i krizmanicima).

6.SUSRET RODITELJA I PRVOPRIČESNIKA (vjeroučenici 3. razreda i roditelji): u nedjelju, 10. listopada u 10:25 sati ispred pastoralnog centra (euharistija, susret i kratki dogovor s roditeljma i prvopričesnicima).

7.DODATNI UPIS VJEROUČENIKA 2. i 7. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU I PRIPRAVU ZA PRVU SVETU PRIČEST I SVETU POTVRDU: u nedjelju, 17. Listopada u 10:25 sati.

Ovo je dodatni ternim je za one roditelje i vjeroučenike koji nisu prošla dva tjedna bili na upisu. Priprava za sakramente traje dvije godine.

Na susret, upis i katehezu dolazi vjeroučenik i roditelj s ispunjenom prijavnicom.

Mjesto susreta i upisa: župna crkva.

8.SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 17:30 sati.

9.VELIKA DEVETNICA PRESVETOM TROJSTVU: u utorak (12. dana u mjesecu).

10. ŽUPNI ZBOR: proba u četvrtak u 19:30 sati.

11. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave.

12. MINISTRANTI: susret u nedjelju, 10. 10. u 10:25 sati.

13. LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 30 minuta prije svete mise. Pozivamo da se okupljate također po obiteljma i zajedno molite svetu krunicu.

Pobožnost i sv. misa također su nadoknada kateheze i sv. mise prošle vjeronaučne godine.

14.Pripremamo radove obnove zapadnog pročelja župne crkve. U srpnju su izvršeni radovi na sanaciji kapilarne vlage u zidovima župne crkve.

Također ćemo započeti s radovima obnove kapele sv. Marije Magdalene.

15.HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u Župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

16. SUSRETI ZA MLADIĆE KOJI RAZMIŠLJAJU O SVEĆENIČKOM POZIVU: prva duhovna obnova će se održati od 16. do 17. listopada. Posebno su pozvani sudjelovati oni koji razmišljaju o ulasku u Bogosloviju iduće godine. Za sudjelovanje  programu potrebno se prijaviti župniku.

17. PROGRAM CJELOŽIVOTNOG OBRAZOVANJA – TEOLOŠKA KULTURA: program je namijenjen laicima koji žele ozbiljan i sustavan, ali ne akademski susret s teologijom. Osmišljen je kao dvogodišnji studij.

18. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – poslužite se.

19.BIBLIJSKO-LITURGIJSKA SKUPINA ZA VJEROUČENIKE: drugi susret u utorak, 19. listopada u 19 sati. Ova skupina namijenjena je vjeroučenicima svih razreda osnovne škole. Vjeročenicima je ova skupina također nadoknada kateheze i sv. mise prošle vjeronaučne godine.

Župne obavijesti od 11. do 17. listopada 2021. (pdf)