mise 310520211. SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA, NEDJELJA, 30. svibnja

Euharistijska slavlja u: 7:30, 9 i 11 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra.

Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predslavi vlč. Ivan Dužaić, župnik župe Rakov Potok.

Pobožnost Presvetom Trojstvu pola sata prije sv. misa.

Prvopričesnici u pratnji roditelja sudjeluju obučeni u bijele haljine.

2. PRESVETO TIJELO I KRV KRISTOVA. TIJELOVO, svetkovina: u četvrtak.

Sv. misa u 7:30 sati u Strmcu; u 9 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra i Tijelovska procesija u župnom parku.

Nakon mise prvopričesnici u pratnji roditelja vraćaju prvopričesničke haljine. Sudjeluju vjeroučenici svih razreda.

Pozivam vas da sudjelujete kako bismo izrazili našu želju da budemo narod "sabran u jedinstvu Oca i Sina i Duha Svetoga" (sveti Ciprijan).

3. PROGRAM PRVOPRIČESNIČKE  SKUPINE

-Zahvalni tjedan i sudjelovanje u sv. misi i pričest: od utorka do subote (sv. mise prema rasporedu). Nema kateheze po skupinama.

Na Tijelovo prvopričesnici sudjeluju obućeni u bijelim haljinama u pratnji roditelja, a nakon mise vraćaju haljine.

-Susret prvopričesnika i slavlje svetkovine Presvetog Srca Isusova, u petak, 11. lipnja u 17:15 sati.

-Zahvala (Te Deum) za vjeronaučnu i školsku godinu bit će u nedjelju, 13. 6. u misi u 11 sati.

-Župno hodočašće u Mariju Bistricu – zahvalno hodočašće za prvopričesničku skupinu (osobnim prijevozom);

27.6. (nedjelja): 26.6. (subota) zavjetno hodo(m)čašće.

4. ZARUČNICI: molitveni susret i neposredna priprava: u petak u 18:30 sati.

5. MINISTRANTI: ministriraju na Tijelovo.

6. ŽUPNA KATHEZA ZA VJEROUČENIKE:

KRIZMANICI – u ovom tjednu neće biti susreta po skupinama, nego imamo zajednički susret, misu i tijelovsku procesiju u četvrtak u 9 sati.

PRVOPRIČESNICI  - zahvalni tjedan od utorka do subote.

SEDMI RAZREDI – na Tijelovo u 9 sati; kateheza i misa u nedjelju, 6. lipnja u 10:10 sati.

DRUGI RAZREDI: kateheza i misa u nedjelju, 30. 5. u 10:10 sati; na Tijelovo u 9 sati; u nedjelju 13.6. u 10:10 sati.

7. PRETKRSNI SUSRET (za roditelje i kumove): u utorak u 17:30 sati.

8. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM… – čitajte katolički tisak!

27.6. (nedjelja): Župno hodočašće u Mariju Bistricu (osobnim prijevozom);   26.6. (subota) zavjetno hodo(m)čašće.

Župne obavijesti od 31. svibnja do 6. lipnja 2021. (pdf)