mise 24052021PROGRAM NEPOSREDNE PRIPRAVE

PRVOPRIČESNIČKE  SKUPINE 2021.

-U nedjelju, 23.5. u 11 sati treća pripravna nedjelja za prvu sv. pričest, a nakon mise podjela prvopričesničkih haljina i davanje priloga za troškove, medijski paket i darove za djecu. Roditelji mogu djeci za dar kupiti Obiteljsku Bibliju.

U idućem tjednu nema kateheze po skupinama, susreti su zajednički prema rasporedu:

-U utorak, 25. 5. u 18 sati prvopričesnici imaju duhovni program i zajedničku pripravu.

-U srijedu, 26. 5. u 18 sati proba za prvopričesnike. Odredit će se mjesta za prvopričesnike i održati proba.

-U četvrtak, 27. 5. u 18 sati klanjanje pred Presvetim i euharistija na koju uz djecu pozivamo majke i očeve, djedove i bake, te krsne kumove prvopričesnika.  Prvi je dan trodnevne duhovne priprave za titular Župe Presveto Trojstvo.

-U petak, 28. 5. u 19:20 sati pokorničko bogoslužje i sveta ispovijed za djecu, roditelje, članove obitelji i vjerničke zajednice.

-Slavlje Prve svete pričesti bit će u subotu uoči svetkovine Presvetog Trojstva, 29. 5. u 10:30 sati. Okupljanje u 10:10 sati.

Zajedničko fotografiranje po katehetskim skupinama u župnom parku nakon svete mise.

Zahvalni tjedan i sudjelovanje u sv. misi i pričest: od utorka do subote (sv. mise prema rasporedu).

-TIJELOVO, svetkovina: u četvrtak, 3. lipnja.  Sv. misa u 9 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra i Tijelovska procesija u župnom parku. Prvopričesnici sudjeluju obućeni u bijelim haljinama u pratnji roditelja, a nakon mise vraćaju haljine.

-Susret prvopričesnika i slavlje svetkovine Presvetog Srca Isusova, u petak, 11. lipnja u 17:15 sati.

-Zahvala (Te Deum) za vjeronaučnu i školsku godinu bit će u nedjelju, 13. 6. u misi u 11 sati.

-Župno hodočašće u Mariju Bistricu – zahvalno hodočašće za prvopričesničku skupinu (osobnim prijevozom);

27.6. (nedjelja): 26.6. (subota) zavjetno hodo(m)čašće.

1. Liturgija kvatri - u subotu.

2. SVIBANJSKE POBOŽNOSTI (krunica i litanije): pola sata prije euharistije.

3. MINISTRANTI: ministriraju u trodnevnoj duhovnoj pripravi za Dan župe i slavlju prve svete pričesti.

4. ŽUPNA KATHEZA ZA VJEROUČENIKE:

KRIZMANICI – u ovom tjednu neće biti susreta po skupinama, nego imamo zajednički susret i duhovni program u subotu uoči svetkovine Presvetog Trojstva, 29.5. u 17 sati.

PRVOPRIČESNICI  - raspored neposredne priprave od utorka do petka.

SEDMI RAZREDI – kateheza u nedjelju, 23.5. u 10:10 sati.

U petak, 28.5. u 18 sati.

DRUGI RAZREDI: molitveni susret u subotu uoči svetkovine Presvetog Trosjtva, 29.5. u 17 sati; kateheza u nedjelju, 30.5. u 10:10 sati.

5. U subotu, 29.5. je u Jasnoj Gori, Čenstohovi u Poljskoj, za Hrvatsku Pavlinsku provinciju bit će svećeničko ređenje Jure Josipovića. Rođen je 5. 1. 1996. u Zagrebu, sin Andrije i Lilje dj. Marjanović, iz Plohi 12, Brezje. Preporučamo ga u molitve. Mladu misu će slaviti 4. srpnja u našoj Župi.

-TIJELOVO, svetkovina: u četvrtak, 3. lipnja.  Sv. misa u 7:30 sati u Strmcu; u 9 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra i Tijelovska procesija u župnom parku.

Nakon mise prvopričesnici u pratnji roditelja vraćaju prvopričesničke haljine. Sudjeluje potvđenička skupina.

27.6. (nedjelja): Župno hodočašće u Mariju Bistricu (osobnim prijevozom);   26.6. (subota) zavjetno hodo(m)čašće.

Župne obavijesti od 24. do 30. svibnja 2021. (pdf)