mise 12102020-GODIŠNJE KLANJANJE U ŽUPI (ŽUPNO KLEČANJE): u ponedjeljak, 12. listopada. Svete mise u crkvi u 9 i 17:30 sati.

Naime, 12. listopada je dan kada je Župa Presvetog Trojstva određena za cjelodnevnu molitvu pred Presvetim na nadbiskupijske, župne i osobne nakane. Tim molitvenim trenutkom smo u povezanosti s cijelom Crkvom, sa svim katoličkim vjernicima koji diljem svijeta dijele zajedničko nastojanje u ponovnom otkrivanju, naviještanju i svjedočenju naše vjere.

Dan klanjanja započinje euharistijom u 9 sati i zajedničkom molitvom pred Presvetim oltarskim sakramentom. Dođite i poklonite se Isusu. Crkva će biti otvorena čitav dan. U 16:50 sati počinje zajedničko klanjanje pred Presvetim i molitva za vjeru u našoj župnoj zajednici, obiteljima i članovima naše Župe. Molit ćemo za naše župno zajedništvo, te za duhovnu i materijalnu obnovu naše Župe. Klanjanje završava euharistijom u 17:30 sati (na otvorenom ako ne bude kiša). Na zajedničko klanjanje i večernju svetu misu pozivamo župljane i vjeroučenike.

SVETE MISE U OVOM TJEDNU:

Župna crkva: u ponedjeljak u 9 i 17:30 sati; u utorak u 18:30 sati; u subotu u 17 sati.

Strmec: u srijedu u 7:30, u četvrtak (spomendan sv. Terezije Avilske) i petak u 18:30 sati.

Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

S. Sv. Kalist

Č. – Sv. Terezija Avilska, djevica i crkvena naučiteljica

P. – Sv. Margareta Marija Alacoque, djevica

S. – Sv. Ignacije Antiohijski, biskup i mučenik

Sljedeća nedjelja je DVADESET I DEVETA NEDJELJA KROZ GODINU. SVJETSKI DAN MISIJA (milostinja i darovi idu za misije).

ŽUPNA KATEHEZA

KATEHEZA ZA PRVOPRIČESNIKE - TREĆI RAZREDI

MJESTO ODRŽAVANJA: dvorana pastoralnog centra (kraj župne crkve).

3 A ŠKOLA SVETA NEDELJA - u srijedu u 17:15 sati (nastava popodne); u četvrtak u 17:15 (nastava ujutro).

3 B ŠKOLA SVETA NEDELJA – utorkom u 17:15 sati.

MJESTO ODRŽAVANJA - kapela u Strmcu

3 A ŠKOLA STRMEC – subotom u 9 sati.

3 B ŠKOLA STRMEC - subotom u 10 sati.

3 C ŠKOLA STRMEC - subotom u 11 sati.

KRIZMANICI (vjeroučenici 8. razreda)

u ponedjeljak u 8:30 sati (ujutro) u župnoj crkvi. U 8 sati krizmanici mogu doći na ispovijed na početku priprave.

DRUGI RAZREDI

Kateheza po skupinama (razredima) u nedjelju, 11. listopada u 10:10 sati u pastoralnom centru.

-UPISI VJEROUČENIKA 7. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU I PRIPRAVU ZA SVETU POTVRDU – prvi susret:

Na susret, upis i katehezu dolazi vjeroučenik i roditelj s ispunjenom prijavnicom.

Mjesto susreta i upisa: župna crkva.

Termini upisa po razredima:

7 A – u utorak u 17:40

7 B – u četvrtak u 17:40

7 C – u četvrtak u 18:30

7 D – u petak u 17:40

7 E – u četvrtak u 19:15

KATEHEZA VJEROUČENIKA 7. RAZREDA

Kateheza po skupinama (razredima) u nedjelju, 18. 10. u 10:10 sati kod pastoralnog centra.

OVOGODIŠNJI POTVRĐENICI (1. razred srednje škole)

-Preuzimanje fotografija i uspomena: u nedjelju, 11. listopada nakon sv. mise u 9 i 11 sati.

-Nakon krizme potvrđenici se mogu uključiti u zbor mladih, ministrantsku zajednicu, zajednicu mladih…

-LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 35 minuta prije svete mise. Pozivamo da se okupljate također po obiteljma i zajedno molite svetu krunicu.

-SVETA MISA, SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 16:15 sati.

-Probe zborova u župi:

-ŽUPNI ZBOR (Veliki zbor): četvrtkom u 20 sati.

-DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: subotom u 15:30 sati.

-ZBOR MLADIH: subotom u 16:20 sati.

Ukoliko imate sluha i volite duhovnu glazbu pridružite nam se! Rado primamo nove članove!

Vjeroučenici koji su članovi zbora ili ministrantske zajednice imaju svoju skupinu te ne trebaju polaziti katehetsku skupinu s ostalim vjeroučenicima njihovog razreda (ovo vrijedi za 1., 2., 4., 5., 6 i 7. razrede).

-UPISI VJEROUČENIKA 2. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU I PRIPRAVU ZA PRVU SVETU PRIČEST: prošli tjedan bio je zajedički susret, upis i kateheza za vjeroučenike i roditelje.

-Vjerski tisak: GK, Mak… – čitajte katolički tisak!

-Započinjemo s PRETKATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu. Katehetski susreti počinju od početka listopada.

Župne obavijesti od 12. do 18. listopada 2020. (pdf)