mise 28092020-ZAZIV DUHA SVETOGA za sve vjeroučenike osnovne škole, srednjoškolce i studente, vjeroučitelje, učitelje i profesore: u nedjelju, 4. listopada u 11 sati.
U misi bit će blagoslov djece.
Dragi prvaši, uspješno ste preživjeli prvi mjesec nastave. Kako bi ostatak godine bio još uspješniji i praćen Božjim blagoslovom, torbe na leđa i dođite u nedjelju na misu.
Svim školarcima želimo sretnu i uspješnu školsku godinu!

KRIZMANICI
-Zahvala za sakrament Svete potvrde: u nedjelju, 4. listopada u 11 sati.
-Nakon krizme potvrđenici se mogu uključiti u zbor mladih, ministrantsku zajednicu, zajednicu mladih…

-Crkva u ovom tjednu slavi:
SV. MIHAEL, GABRIEL I RAFAEL, arkanđeli – u utorak;
Sveti Jeronim–u srijedu. Tog dana je velika devetnica Presvetom Trojstvu (svakog 30. dana u mjesecu)..
Sv. Terezija od Djeteta Isusa – u četvrtak.
Sveti Anđeli Čuvari – u petak.

SVETE MISE U OVOM TJEDNU:
U utorak sv. misa u 18:30 sati u župnoj crkvi.
Strmec: u srijedu sv. misa u 7:30 sati; u četvrtak, na spomendan sv. Terezije od Djeteta Isusa u Strmcu u 18:30 sati;
-PRVI PETAK U MJESECU: Sakrament pomirenja pola sata prije svetih misa (u 17 sati u župnoj crkvi; u 18:10 sati u Strmcu).
U subotu nema misne nakane.
Sljedeća nedjelja je dvadeset i sedma kroz godinu.
-SUSRET VJEROUČITELJA I ANIMATORA ŽUPNE KATEHEZE: u petak u 19:15 sati.

-PRVA SJEDNICA ŽPV-a i PRVA SJEDNICA ŽEV-a: u petak u 19:15 sati.
-Prošle nedjelje su vjeroučenici drugih i sedmih razreda dobili pristupnce za upis na župnu katehezu i pripremu za prvu svetu pričest i svetu potvrdu.
Za sve vjeroučenike (2., 3., 7. i 8. razreda) u ovom tjednu nema kateheze, nego se vidimo sljedeće nedjelje (4. 10.) u misama u 9 ili 11 sati.
-LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 35 minuta prije svete mise. Pozivamo da se okupljate također po obiteljma i zajedno molite svetu krunicu.
Prikupljanje milostinje za „Petrov novčić“: u nedjelju, 4. listopada.
-PRIJAVA ŽUPLJANA KOJI SE ŽELE UKLJUČITI MEĐU ANIMATORE ŽUPNE KATEHEZE: neka se prijave u župni ured.
-ISPOVIJED VJEROUČENIKA NA POČETKU ŠKOLSKE I VJERONAUČNE GODINE (vjeroučenika osnovne škole od 4. do 8. razreda, srednjoškolaca, studenata i radničke mladeži): svagdanom prije sv. mise. Vjeroučenici, ispovijedite se kako biste se pričešćivali u sv. misama, a sljedeće nedjelje je zaziv Duha Svetoga.

-Mali koncil Mak: pretplata za šk.god. 110,00 kuna. Dragi roditelji, uza sve svoje životne brige i probleme, ne zaboravite vašu najvažniju i najuzvišeniju zadaću: odgajati svoju djecu u humanosti i kršćanskom duhu. Mak preporučamo svim ovogodišnjim prvopričesnicima.
-Započinjemo s PRETKATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu. Katehetski susreti počinju od početka listopada.
-Probe zborova u župi: u ovom tjednu nema probe zborova.
-Vjerski tisak: GK, Mak… – čitajte katolički tisak!
-POČETAK ŽUPNE KATEHEZE: od 5. listopada. Raspored će biti objavljen sljedeće nedjelje.
-UPISI VJEROUČENIKA 2. i 7. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU: (na upis dolazi vjeroučenik u pratnji roditelja s ispisanom prijavnicom koju ste preuzeli 20. rujna): od 6. listopada. Raspored upisa će biti objavljen sljedeće nedjelje.