mise 08062020-Danas je PROSLAVA SVETKOVINE PRESVETOG TROJSTVA, TITULAR ŽUPE, PROŠTENJE, DAN ŽUPE I DAN ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA. Svete mise slave se u župnoj crkvi u 8, 9:30, 11 i 18 sati.

-PRESVETO TIJELO I KRV KRISTOVA. TIJELOVO, svetkovina. Idući četvrtak, slavit ćemo misu na otvorenom kod kapele sv. Roka, a zatim će biti procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom do župne crkve. Pozivam vas da sudjelujete kako bismo izrazili našu želju da budemo narod "sabran u jedinstvu Oca i Sina i Duha Svetoga" (sveti Ciprijan). Sve vas očekujem idućeg četvrtka, u 9:30 sati, na misi i tijelovskoj procesiji.

Sv. misa u 8 sati u Strmcu.

Vjeroučenici svih razreda, umjesto župne kateheze sudjeluju u euharistiji i procesiji.

Nakon mise prvopričesnici u pratnji roditelja preuzimaju bijele haljine za slavlje prve svete pričesti, potpisuju suglasnost i daju prilog za prvu svetu pričest.

Sudjeluje potvđenička skupina (7. i 8. razredi).

Neka nam Djevica Marija, savršeno stvorenje Trojstva, pomogne da od sveg svog života, u malim gestama i u najvažnijim odlukama, učinimo himan hvale Bogu Ljubavi.

-ANTUNOVO – u subotu. Sv. misa u 17 sati. Nakon euharistije bit će blagoslov djece i ljiljana, što je povezano uz spomendan sv. Antuna Padovanskog. Pozivamo vjeroučenike na sudjelovanje u pratnji roditelja.

-U srijedu i petak sv. mise su jutarnje u 7:30 sati u Strmcu.

-PRETKRSNI SUSRET (susret za roditelje i kumove prije krštenja djece): u utorak u 19 sati.

-VJEROUČENICI 2., 7. i 8. RAZREDA UMJESTO KATEHEZE SUDJELUJU NEDJELJOM i BLAGDANOM U SV. MISI. Nakon mise se upisuju za sudjelovanje.

-UPIS MISNIH NAKANA DO KRAJA GODINE:

Od 9. lipnja započinje upis misnih nakana do kraja godine.

Misne nakane se upisuju u župnom uredu u redovno vrijeme.

Prilog za misu možete darovati prigodom upisa.

Mise na zajedničke nakane slave se utorkom i petkom. Tih dana misnu nakanu možete upisati prije sv. mise.

-Zahvaljujemo darovateljima obiteljskog dara za radove u Župi.

-PRILOG ZA LJUDE STRADALE U POTRESU: u svom Pismu kardinal Josip Bozanić je pozvao vjernike da na posebnom mjestu („škrabici“) u crkvi mogu ostaviti svoj prilog za ljude stradale u potresu.

-Slavlje sakramenta KRŠTENJA DJECE I KRŠĆANSKE ŽENIDBE u našoj Župi, ti sakramenti se slave na uobičajen način, uz održavanje propisanih mjera. Sve informacije možete dobiti u župnom uredu.

-Kapela sv. Roka je otvorena svaki dan za osobnu molitvu (od 9 do 20 sati).

-Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM - poslužite se

-PRVA SVETA PRIČEST: u subotu, 20. lipnja.

-HODOČAŠĆE U MARIJU BISTRICU:

SUBOTA, 27. LIPNJA – HODO(M)ČASNICI – ZAVJETNO HODOČAŠĆE

Polazak u 4 sati ujutro blagoslovom hodočasnika u župnoj crkvi Presvetog Trojstva. Dolazak u Mariju Bistricu u večernjim satima i smještaj. Mogućnost polaska i priključenja hodočasnika s drugih lokacija, o kojima ćemo vas obavijestiti. Informacije i prijave u župnom uredu.

Prijave do 23. lipnja.

NEDJELJA, 28. LIPNJA - AUTOBUSIMA

Polazak u 7 sati ispred crkve, a u 6:40 polasci iz naselja Mala Gorica, Brezje, Strmec i Orešje.

Upisi za prijevoz autobusom do 23. lipnja.

Sudjelovanje u cijeni prijevoza je 20 kuna po osobi.

Na hodočašće pozivamo prvopričesničku i potvrđeničku skupinu.

-ZAHVALA ZA ŠKOLSKU I VJERONAUČNU GODINU „TE DEUM“: u nedjelju, 28. lipnja u 18 sati. Vjeroučenici će zahvaliti za dobra i milosti koja su primili tijekom ove godine. Hodočasnici će Bogu i Majci Božjoj tog dana zahvaliti u svetištu u Mariji Bistrici.

Župne obavijesti od 8. do 14. lipnja 2020. (pdf)