mise 01062020PROSLAVA PRESVETOG TROJSTVA, DANA ŽUPE,

ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA, TITULARA I PROŠTENJA

Devetnica Presvetom Trojstvu: Od 29. svibnja do 6. lipnja.

TRODNEVNA DUHOVNA PRIPRAVA

ČETVRTAK         4. lipnja u 18 sati klanjanje pred Presvetim, ispovijed i euharistija; pjevanje animira župni zbor.

PETAK         5. lipnja u 18 sati pobožnost: molitveno-glazbeni program, ispovijed i euharistija; pjevanje animira dječji zbor „Svetonedeljski anđeli“. Sudjeluje prvopričesnička skupina (prvopričesnici u pratnji roditelja) i  vjeroučenici drugih razreda s roditeljima, te članovi župnih vijeća.

SUBOTA     6. lipnja u 16:15 sati ispovijed, pobožnost Schönstattske zajednice i predmoliteljica u župi (krunica, litanije) i euharistija; pjevanje animira zbor mladih. Sudjeluje potvrđenička skupina (krizmanici i roditelji), vjeroučenici sedmih razreda s roditeljima i mladi (srednjoškolci, studenti i radnička mladež).

-SAKRAMENT ISPOVIJEDI / POMIRENJA od četvrtka do subote.

Kardinal je poručio svećenicima da prigodom župnog blagdana pozovu vjernike na svetu ispovijed, budući da prigodom Uskrsa nisu mogla biti organizirana pokornička slavlja.

-Liturgija kvatri - u subotu.

SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA, NEDJELJA, 7. lipnja

Euharistijska slavlja u: 8, 9:30, 11 i 18 sati.

-U nedjelju, 24. svibnja na susretu župnika, animatora i roditelja prvopričesnika dogovoreno je da će SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI U NAŠOJ ŽUPI BITI U SUBOTU, 20. LIPNJA. Kateheza za vjeroučenike održava se od 27. svibnja po redovitom rasporedu.

-U nedjelju, 31. svibnja u 11 sati sv. misa i susret SUSRET ŽUPNIKA S POTVRĐENIČKOM SKUPINOM (RODITELJA I KANDIDATA).

Dragi prvopričesnici i krizmanici, u obitelji nastavite raditi i pripremati se prema pripravnicama.

-SJEDNICA ŽPV-a i ŽEV-a: u petak članovi vijeća sudjeluju u misi, a nakon mise sjednica oba vijeća.

-Navještaj o svećeničkom ređenju: LEONARD ŠKEC, sin Dragutina i Ines dj. Šimunov, rođ. 14.11.1988. u Zagrebu, kršten 8.4.1989. u Svetoj Nedelji primiti red prezbiterata 20.6.2020., kojeg će mu podijeliti Dražen Kutleša, biskup porečko i pulski.

-ZBOROVI U ŽUPIzajedničke probe pjevanja u utorak i četvrtak u 20 sati. Na probe pozivamo članove dječjeg zbora, zbora mladih i župnog zbora.

-Zahvaljujemo darovateljima obiteljskog dara za radove u Župi.

-PRILOG ZA LJUDE STRADALE U POTRESU: u svom Pismu kardinal Josip Bozanić je pozvao vjernike da na posebnom mjestu („škrabici“) u crkvi mogu ostaviti svoj prilog za ljude stradale u potresu.

-Slavlje sakramenta KRŠTENJA DJECE I KRŠĆANSKE ŽENIDBE u našoj Župi, ti sakramenti se slave na uobičajen način, uz održavanje propisanih mjera.

-Kapela sv. Roka je otvorena svaki dan za osobnu molitvu (od 9 do 20 sati).

-PRILOG /MILOSTINJA ne sakuplja se u euharistijskkom slavlju, nego možete staviti u košaricu na izlazu.

-Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM - poslužite se

-Župni ured: nazovite na telefon 01/ 33 70 755 i dogovorite sa župnikom.

-TIJELOVO, svetkovina: u četvrtak, 11. lipnja.  Sv. misa u 8 sati u Strmcu; u 9:30 sati na otvorenom kod kapele sv. Roka i Tijelovska procesija.

Nakon mise prvopričesnici u pratnji roditelja preuzimaju bijele haljine za slavlje prve svete pričesti. Sudjeluje potvđenička skupina.

-PRVA SVETA PRIČEST: u subotu, 20. lipnja.

Župne obavijesti od 1. do 7. lipnja 2020. (pdf)