mise 18052020SVETE MISE se slave po redovitom rasporedu.

NEDJELJOM u 8 i 11 sati na otvorenom kod kapele sv. Roka (u slučaju kišovitog vremena u župnoj crkvi), u 9:30 u Strmcu.

Sveta misa u subotu u 8 sati (ujutro).

-SVIBANJSKE POBOŽNOSTI (krunica i litanije): pola sata prije euharistije.

-Crkva u ovom tjednu slavi: UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO, SVETKOVINA – u četvrtak: sv. mise u 17 sati u Strmcu, u 18:30 sati na otvorenom uz kapelu sv. Roka.

-PUT SVJETLA: pobožnost u četvrtak u 18 sati kod kapele sv. Roka.

-PRETKRSNI SUSRET (susret za roditelje i kumove prije krštenja djece): u utorak u 19 sati.

Župnik Marijan poziva RODITELJE OD SVIH PRVOPRIČESNIKA na susret na kojem ćemo razgovarati o pripremi i slavlju. Susret će se održati u nedjelju, 24. svibnja nakon sv. mise u 11 sati uz kapelu sv. Roka.

Srdačan pozdrav svim prvopričesnicima i krizmanicima.

A što s krizmom? Prema odluci Nadbiskupa, slavlje se do daljnjega odgađa i predviđa eventualno na jesen. Dakako potrebno je kandidate pripremiti za slavlje svete potvrde.

Dragi prvopričesnici i krizmanici, u obitelji nastavite raditi i pripremati se prema pripravnicama.

-PRILOG ZA LJUDE STRADALE U POTRESU: u svom Pismu kardinal Josip Bozanić je pozvao vjernike da na posebnom mjestu („škrabici“) u crkvi mogu ostaviti svoj prilog za ljude stradale u potresu.

Slavlje sakramenta KRŠTENJA DJECE I KRŠĆANSKE ŽENIDBE u našoj Župi, ti sakramenti se slave na uobičajen način, uz održavanje propisanih mjera.

-SAKRAMENTU ISPOVIJEDI možete pristupiti prije ili poslije svagdane sv. mise. Slobodno se obratite župniku. Molimo da na ispovijedi nosite zaštitne maske za lice.

Kapela sv. Roka je otvorena svaki dan za osobnu molitvu (od 9 do 20 sati).

PRILOG /MILOSTINJA ne sakuplja se u euharistijskkom slavlju, nego možete staviti u košaricu na izlazu.

Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM - poslužite se

Župni ured: nazovite na telefon 01/ 33 70 755 i dogovorite sa župnikom.

Župne obavijesti od 18. do 24. svibnja 2020. (pdf)